עקבו אחרינו ב-

סמכות הורית – מה זה וכיצד לא מאבדים אותה?

שתף את הפוסט

   אחד מהקשיים הכי מוכרים שבגינם הורים פונים אלי הוא נושא הסמכות ההורית. שהילדים עושים מה שהם רוצים ואין להם, ההורים, "שליטה" על הילדים.

סמכות הורית היא אחת המשימות המאתגרות בהורות. הרצון שלנו, ההורים, מצד אחד לפנות ולהעניק ולאפשר להם להיות עצמאיים ולבחור ומצד שני הצורך בהענקת גבולות ובחוקים.

איך עושים את זה בצורה נכונה?

כל ילד זקוק למרחב בטוח שבו יש גבולות, חוקים וכללים, סדר יום והורים שהם דמויות סמכותיות שמכוונות אותם בצורה בטוחה ואהובה. מרחב כזה מעניק לילדים שלנו ביטחון, שקט ורוגע. הוא יודע מה מצופה ממנו, הוא מבין את ההשלכות של הבחירות שלו, הוא יודע מה יקרה בכל רגע נתון ומה מצופה ממנו.

על מנת שזה יקרה, ההורים צריכים להיות סמכותיים ולהורות לילד את הדרך. הם אלה שצריכים לומר מה "כן" ומה "לא", מה מותר ומה אסור, מה צריך לעשות ומה אסור. ההורים צריכים להיות עקביים בתגובות שלהם מול הילד ולהתמיד בדרך שלהם על מנת שלילד יווצר אותו מרחב בטוח.

הוא צריך לסמוך על ההורים שלו שהם אלה שישמרו עליו. המילה סמכות באה מהמילה לסמוך. על מנת שלהורים תהיה סמכות, הילד צריך להרגיש שהוא יכול לסמוך על ההורים שלו ולהסתמך עליהם בכל מה שנוגע לחייו ולביטחונו האישי.

הסמכות ההורית צריכה להיות ממקום של כבוד הדדי והבנה ולא של פחד מפני תוצאות.

זיכרו: כשאנו מוותרים לילד שלנו, אנו מוותרים עליו.

פוסטים נוספים

יועצת זוגית בחדרה

יועצת זוגית בחדרה

יועצת זוגית בחדרה מציעה שירותי ייעוץ והכוונה לזוגות המבקשים לשפר את מערכת היחסים שלהם, להתגבר על משברים ולבנות תקשורת בריאה ומחזקת. בחדרה ניתן למצוא יועצות

הנחיית הורים קבוצתית

הנחיית הורים קבוצתית

הנחיית הורים קבוצתית היא תהליך משמעותי המסייע להורים להתמודד עם אתגרי ההורות בצורה יעילה ומובנית. במסגרת הקבוצה, ההורים מקבלים כלים ושיטות לשיפור התקשורת עם ילדיהם,

דילוג לתוכן