עקבו אחרינו ב-

אודות

אודות רחלי בוחבוט יועצת זוגית ומנחת הורים

השאיפה שלי בחיים זה לאפשר לזוגות ולהורים לקיים מערכת יחסים אוהבת ומיטיבה בעלת תקשורת מכבדת כדי ליהנות מהזוגיות וההורות שהחיים העניקו לנו.

אני עושה זאת ע"י ייעוץ אישי, סדנאות והרצאות שבהם אני משלבת כלים מעולם ה- NLP והאימון.

שמי רחלי, נשואה לאושרי 36 שנים, אמא לשלוש בנות גדולות ומדהימות וסבתא של איתי ועידו.

אני יועצת זוגית וומשפחתית, מסטר ב- NLP ומנחת הורים לגיל הרך, גיל ההתבגרות וילדים עם הפרעת קשב וריכוז.

אני מרצה במכללת עידן ההורות בשיתוף מכללת תל חי ומכשירה מנחי הורים לגיל הרך וגיל ההתבגרות.

אני עוסקת בחינוך מעל 30 שנה . במהלך שנים אלה ניהלתי מערכות חינוך בלתי פורמלי, עבדתי מול הורים, עבדתי עם נוער בסיכון וב- 15 שנים האחרונות גם מדריכת מסעות בפולין לבני נוער וסטודנטים.

במשך כל חיי התמודדתי עם יחסים מאוד מורכבים עם הורי ואת גיל הילדות וההתבגרות עברתי עם המון קשיים. בגיל 15 נשבעתי שאהיה "אמא אחרת" ושאעשה הכל כדי שילדים יגדלו עם חוסן נפשי ואהבה ומתבגרים יוכלו להתבגר בכיף ולעבור את התקופה המורכבת הזו ללא סיבוכים מיותרים ובסופו של דבר גם ההורים וגם הילדים ייהנו ממשפחה נעימה ותומכת.

אני מעבירה סדנאות הורים "להורות מיטיבה"  להבנת גיל  הרך וגיל ההתבגרות על כל מורכבויותיהם  וליצירת מערכת יחסים תקינה ובריאה , בין ההורים וילדיהם, כדי להביא את השקט והנחת שכל הורה וילד מקווים לו.

 

בנוסף, אני מעבירה השתלמויות לצוותים חינוכיים, של בני נוער, בנושא גישת האינטליגנציה הרגשית וכיצד על הצוותים לנהוג מול מתבגרים. מצד אחד להעניק גבולות ברורים ומסגרת מיטיבה ומצד שני לאפשר למתבגרים לעבור תהליכים שנכונים להם.

כחלק מתפיסת העולם שלי, אני מאפשר ללקוחות שלי להגיע אלי לקליניקה או שאני אגיע אליהם במידה ויש קושי כלשהו.

מאוד מאמינה שאנו יכולים, בכל שלב בחיים, לעשות שינויים: לשפר ולדייק את עצמנו, לשפר את מערכות היחסים שלנו ולעזור לעצמנו לצמוח ולהיות מאושרים.

עוד קצת עלי

בכובע השני שלי אני מדריכת מסעות לפולין לבני נוער וסטודנטים.

בעשור האחרון מצאתי את עצמי יותר ויותר חושבת על ההשפעה שיש להורים בעיצוב חיי ילדיהם הן מבחינת החינוך בבית, על כל היבטיו , והן מבחינת מערכת היחסים בין בני הזוג וההשפעה של זה על הילדים. על כן החלטתי ללמוד גם ייעוץ זוגי ומשפחתי וגם הנחיית הורים.

אני מאמינה בגישת "האינטליגנציה הרגשית" בה כל אדם צריך להיות מודע לרגשותיו, מחשבותיו מעלותיו וחסרונותיו ויחד עם זאת להיות מודע לרגשות של האדם העומד מולו ובצורך של כל אדם באינדיבידואליות למרות היותו חלק ממערכת זוגית ו/או משפחתית.

הגישה עוסקת במערכות יחסים תקינות עם תקשורת מכבדת, עם אהבה ללא תנאי, הרבה אמפתיה והכלה, מגע וקרבה והיכולת שלנו לתת ולראות את הדברים גם מנקודת מבט האחר.

בשלב מסויים הבנתי שיש צורך גדול, מצד הזוגות, לעסוק גם בנושא

הכלכלי ולכן למדתי את הייעוץ משכנתאות וכלכלת המשפחה. זאת כדי לתת מענה מלא לזוגות: הן מבחינת הזוגיות,הן מבחינת המשפחתיות והן במובן הכלכלי.

מה אני הכי אוהבת

אני מאוד אוהבת אנשים, אוהבת את העבודה שלי שכולה אהבה ונתינה ורואה את עבודתי כשליחות לעזור לזוגות ולמשפחות להגיע לשקט ולאושר שמגיע להם. 

מאמינה ש"כל עוד הנר דולק אפשר לתקן" (מתוך "האור הגנוז" – מרטין בובר).
אף פעם לא מאוחר לתקן ולשפר את מערכות היחסים בין בני זוג ובין הורים לילדיהם.

דילוג לתוכן