עקבו אחרינו ב-

הורות גמישה – מה היא?

שתף את הפוסט

להיות הורים זה אחד הדברים שמסבים לנו הכי הרבה אושר וסיפוק.. אנחנו מחייכים המון, צוחקים, הדופק עולה ולפעמים אנו מרגישים שאנחנו מוצפים באהבה אין סופית…

הורות גם מביאה איתה המון התלבטויות, מחשבות, לעיתים תיסכולים ואף ויכוחים על הדרך שאנו צריכים ורוצים לחנך את ילדינו, מה נכון/לא נכון ומה יעשה את הילד שלנו יותר מאושר.

בעבר האמנו ש"חושך שבטו שונא בנו" כפי נאמר במקורותינו, אך עם השנים התברר שהמציאות שונה, ושנקיטת יד קשה עם הילדים לא בהכרח מובילה לתוצאות חיוביות, אלא ההיפך, ולא רק בטווח הקצר, אלא גם בטווח הארוך.

במחקר שנערך באוניברסיטת פיטסבורג במשך כ-9 שנים  שבמסגרתו נבדקו כ-1,500 תלמידים, נמצא כי ילדים שסבלו בצעירותם מהורות נוקשה, הכוללת ענישה ואף אלימות מילולית ופיזית, היו בסיכון גבוה יותר לנשירה מלימודים גבוהים בעתיד, נטו יותר להתנהגות בלתי אחראית וחשו יותר קשורים לחבריהם מאשר להוריהם ולענייני בית הספר.

 הורות נוקשה  היא אינה מתכון להצלחה. לא מדובר רק באלימות  אלא גם בניסיון לכפות את הלימודים והחינוך על הילד ולאיים עליו בעונשים שונים.

הורים, הגישה האחרת הינה שיטת "ההורות הגמישה".  בגישה זו אתם נותנים מקום לילד: לרגשותיו, מחשבותיי ורצונותיו. 

בגישה זו אנו משתפים את הילבחלק מההחלטות, מתחילים איתו ואף נותנים לו לבחור חלק מהחוקים של הבית, מתוך מחשבה שהילד צריך להרגיש ש"רואים" אותו.

במקום "לרדת" על הילד על כשלונותיו חזקו אותו ואמרו לו שזה לא נורא ובפעם הבאה יצליח וכשהוא מצליח, שבחו אותו על הצלחותיו – דבר שיגרום לו להיות אדם בוגר שלא מפחד לנסות דברים חדשים ולהיכשל.

במקום לצעוק עליו ולדרוש ממנו דברים, קרבו אותו אליכם, שוחחו איתו, למדו אותו שיש תקשורת שהיא בונה ומקרבת וככה תרוויחו את ילדיכם כי הוא ירגיש שיש עם מי לדבר..

כי הרי זה מה שכולנו רוצים בסופו של דבר, שהילד שלנו יהיה מאושר וידע שאנחנו אוהבים אותו ופה בשבילו

פוסטים נוספים

יועצת זוגית בחדרה

יועצת זוגית בחדרה

יועצת זוגית בחדרה מציעה שירותי ייעוץ והכוונה לזוגות המבקשים לשפר את מערכת היחסים שלהם, להתגבר על משברים ולבנות תקשורת בריאה ומחזקת. בחדרה ניתן למצוא יועצות

הנחיית הורים קבוצתית

הנחיית הורים קבוצתית

הנחיית הורים קבוצתית היא תהליך משמעותי המסייע להורים להתמודד עם אתגרי ההורות בצורה יעילה ומובנית. במסגרת הקבוצה, ההורים מקבלים כלים ושיטות לשיפור התקשורת עם ילדיהם,

דילוג לתוכן