עקבו אחרינו ב-

טעויות בזוגיות

שתף את הפוסט

בזמן האחרון אני נפגשת יותר ויותר בקושי של זוגות להבין את ההפרדה ביניהם ואת משמעות הזוגיות.

אחד הטעויות הנפוצות של זוגות הוא הצורך שלהם שבן/בת הזוג שלהם יעשו את הדברים שדרך שאותה הם רואים לנכון/רוצים/צריכים/בוחרים.

זוג (כמו משפחה) בנוי מאינדיוידואלים. שני אנשים שונים שנפגשים, עוברים תהליך ומחליטים להיות זוג. אין זה אומר שמעטה ואילך הם בלתי נפרדים או חושבים אותו הדבר או צריכים לעשות הכל באותה הדרך.

אנחנו נמשכים לאדם בזכות מי שהוא. אל לנו לשכוח את זה!! הבעיה היא שבמקרים רבים אנו מנסים לשנות את אותו האדם כי הוא לא בדיוק כפי שאנו רוצים.

כל אחד מבני הזוג חושב אחרת, מרגיש אחרת, צריך דברים אחרים ומתנהל אחרת. החכמה בזוגיות היא לקבל את העובדה שבן/בת הזוג שלנו הוא אחר מאיתנו. אנו צריכים ללמוד לחיות עם זה.

אם יש לכם קושי עם זה, אם השוני הזה גורר אחריו ויכוחים בלתי פוסקים ואף מריבות, שבו כל אחד עם עצמו, ערכו רשימה של מה הדברים שהם קו אדום מבחינתכם, מהם הדברים שעליהם אתם מוכנים להתפשר ומהם הדברים שעליהם אתם מוכנים לוותר.

אחרי ששניכם ערכתם רשימה כזאת, שבו ודברו על הרשימות שלכם.

הסבירו מהם הקוים האדומים ומדוע הם קיימים. דאגו שבן/בת הזוג שלכם יבינו מה הקושי/צורך/רגש וכו. אח"כ בואו זה לקראת זו עם הדברים שאתם מוכנים להתפשר ואף לוותר עליהם. דאגו להגיע למצב בו אתם מקבלים שיש דברים שאתם רוצים שהבן/בת זוג שלכם צריכים/רוצים אותם. זו זכותם.

 

אם אתם מתקשים לעשות זאת לבד, מוזמנים לפנות אלי.

פוסטים נוספים

יועצת זוגית בחדרה

יועצת זוגית בחדרה

יועצת זוגית בחדרה מציעה שירותי ייעוץ והכוונה לזוגות המבקשים לשפר את מערכת היחסים שלהם, להתגבר על משברים ולבנות תקשורת בריאה ומחזקת. בחדרה ניתן למצוא יועצות

הנחיית הורים קבוצתית

הנחיית הורים קבוצתית

הנחיית הורים קבוצתית היא תהליך משמעותי המסייע להורים להתמודד עם אתגרי ההורות בצורה יעילה ומובנית. במסגרת הקבוצה, ההורים מקבלים כלים ושיטות לשיפור התקשורת עם ילדיהם,

דילוג לתוכן