עקבו אחרינו ב-

זוגיות

שתף את הפוסט

שאלו אותי פעם מה הקושי הכי גדול שאני נתקלת בו עם זוגות שאיתם אני עובדת.

חשבתי על זה הרבה והגעתי למסקנה שאחד הקשיים הגדולים ביותר זה קושי בתקשורת בונה ומכבדת.

תקשורת היא הבסיס לכל מערכת יחסים. היא יכולה להתקיים בצורות שונות ומגוונות, היא יכולה לבנות ולהרוס, היא יכולה לחזק ולהחליש, היא יכולה לפתוח ולסגור, היא יכולה להעלות ולהוריד והיא יכולה גם להביא למלחמה ולשלום.

תקשורת בין בני זוג צריכה להיות מכבדת, כנה ולא פוגענית. כלומר צריך להתקיים שיח שבו שני הצדדים אומרים את דעתם הכנה אך עושים זאת בצורה מכבדת, ללא מילים פוגעניות ובלי צעקות.

נעשה מחקר בארה"ב על אלפי זוגות, במשך 10 שנים בנוגע לאילו זוגות יש יותר סיכוי להישאר ביחד. המחקר העלה שהזוגות שהכי הצליחו הם אלה שהתווכחו הרבה אך בצורה מכבדת והיה רצון מצד שני בני הזוג להקשיב ולא רק לומר את מה שעל ליבם.

הביעו את דעתכם, אמרו את מה שעל ליבכם, היו כנים – עשו זאת בצורה שמכבדת את בן/בת זוגכם/זוגתכן. עשו זאת בצורה שתגייס את הצד השני לפעולה ולא "תסגור" אותו.

כשאנו מדברים בצורה לא מכבדת, האם הנמצא מולנו לא יכול להקשיב לנו. הוא "נסגר". הוא לא פנוי לגלות אמפתיה למה שיש לנו לומר. הוא לא פנוי להקשבה אלא עסוק בדרך שהדברים נאמרו.

אנו רוצים לומר את הדברים בצורה שישמעו אבל יותר כדי לגייס את הצד השני לפעולה.

פוסטים נוספים

יועצת זוגית בחדרה

יועצת זוגית בחדרה

יועצת זוגית בחדרה מציעה שירותי ייעוץ והכוונה לזוגות המבקשים לשפר את מערכת היחסים שלהם, להתגבר על משברים ולבנות תקשורת בריאה ומחזקת. בחדרה ניתן למצוא יועצות

הנחיית הורים קבוצתית

הנחיית הורים קבוצתית

הנחיית הורים קבוצתית היא תהליך משמעותי המסייע להורים להתמודד עם אתגרי ההורות בצורה יעילה ומובנית. במסגרת הקבוצה, ההורים מקבלים כלים ושיטות לשיפור התקשורת עם ילדיהם,

דילוג לתוכן