עקבו אחרינו ב-

שינוי הרגלים בבית

שתף את הפוסט

    קורה לכם שאתם רוצים לשנות הרגלים של שנים ולא מצליחים?

בדרך כלל, אנחנו מנסים לשנות ומתייאשים אחרי כמה ימים.

כדי לשנות הרגלים אנו חייבים להבין כיצד ההרגל שירת אותנו, מה מפריע לנו בהווה ומה אנו רוצים לשנות. אנו צריכים לחשוב מה ההפסד שלנו מאותו הרגל ומה נרוויח כשנשנה אותו.

לדוגמה: כילדים מגיעים למיטת הוריהם באמצע הלילה. כולנו מבינים שכשאנו עייפים אז אין לנו כוח לקום ולהחזיר את הילדים למיטות שלהם. יכול להיות שכשהם היו מאוד קטנים זה התאים לכם. זה היה נוח. זה היה כיף. היום זה כבר לא נוח לכם (כנראה.. אם ההרגל מפריע) ואתם רוצים לשנות את זה. אך כיצד משנים הרגל של שנים? כיצד גורמים לילדים לישון במיטותיהם?

בשלב ראשון, אחרי שהבנתם שאתם רוצים לשנות, אתם צריכים להבין שכדי לשנות צריך להיות עקביים ולהתמיד בשינוי. עליכם להבין שזה יכול להיות קצת קשה בהתחלה ואף עלול לקחת מספר שבועות עד שהשינוי יוטמע בבית.

בשלב הבא, דברו עם הילדים ותסבירו להם מה השינוי שאתם רוצים ליצור (גם אם הילד/ה בן/בת שנתיים) ומה ההגיון שעומד מאחורי השינוי שאתם רוצים לעשות.

ביום שדיברתם עם הילדים, עליכם להתחיל בשינוי. הזכירו לילדים, כשהולכים לישון,  שהלילה כל אחד ישן במיטה שלו. נסו לבקש לקרוא לכם במקום להגיע למיטה שלכם. אם הם מגיעים, החזירו אותם למיטותיהם. אל תתעצלו. אני יודעת שזה לא פשוט… בכל פעם שיגיעו, החזירו אותם.

אחרי שבועיים-שלושה, עם התמדה, השינוי יקרה.

כך לגבי כל הרגל: הבנת הצורך, שיח על ההרגל (ביניכם ההורים ואז עם הילדים) והתמדה.

בהצלחה

פוסטים נוספים

יועצת זוגית בחדרה

יועצת זוגית בחדרה

יועצת זוגית בחדרה מציעה שירותי ייעוץ והכוונה לזוגות המבקשים לשפר את מערכת היחסים שלהם, להתגבר על משברים ולבנות תקשורת בריאה ומחזקת. בחדרה ניתן למצוא יועצות

הנחיית הורים קבוצתית

הנחיית הורים קבוצתית

הנחיית הורים קבוצתית היא תהליך משמעותי המסייע להורים להתמודד עם אתגרי ההורות בצורה יעילה ומובנית. במסגרת הקבוצה, ההורים מקבלים כלים ושיטות לשיפור התקשורת עם ילדיהם,

דילוג לתוכן